Faaliyetler

FAALİYET ALANLARIMIZ (İŞLER)

Nasıl bir desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz?

cocugu-olsun-diye-dua-eden-anne-gordum.j

Uyuşturucu ile mücadele

Ülkemizde yakalanan uyuşturucu miktarı AB Ülkeleri toplamından 1.5 kat daha fazla. Sentetik uyuşturucular ilk kullanımda bağımlılık yapıyor, 10 günde beynin yüzde 60’ını tahrip ediyor, 3 yılda bütün organları iflas ettiriyor.

sanal kumar.jpg

Sanal Kumar

Kumar, günümüzde hoşça vakit geçirme, eğlence ve dinlenme aracı olarak sunulan, şans ve bahis oyunlarını da içine alan yaygın bir yelpazeye sahiptir. Kumar, kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik çok büyük zararları olan bir bağımlılıktır.

kadına şiddet.jpg

Kadına Şiddet

Her 100 Kadından 47’si Şiddet Görüyor

Yapılan araştırmalarda her 100 kadından 47’sinin şiddet gördüğü belirlenirken, şiddet oranların son 7 yılda yüzde 1.400, kadın cinayetlerinin son 10 yılda yüzde 400 arttığı tespit edildi.

cocuklardabilgisayarbagimliligi.jpg

Teknoloji otizmi ve bağımlılığı

Kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilir. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durumdur.

çocuk-20.jpg

Çocuk istismarı

Çocuk İstismarı Davaları Son 10 Yılda 3’e Katladı

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, 2009’dan 2014’e kadar açılan çocuk istismarı ile ilgili dava sayıları yüzde 50 artarak 18 bin 104 oldu.

çevre kirliliği.jpg

Çevre

Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır. Çevre kirliliği, çevrenin doğal olmayan bir şekilde insan eliyle bozulmasıdır. Bu ekosistemi bozma eylemleri; çevre kirliliği şeklinde de adlandırılmaktadır.